تماس با ما : 38255552 و 38255050-081 ایران - همدان - شرکت سیاحتی علیصدر

خانه » فلسفه وجودی

فلسفه وجودی

فلسفه وجودی

گردشگری عامل مهمی برای درک بهتر جهان است و در بهبود وضعیت اقتصادی جوامع گردشگرپذیر موثر است ولی مخاطراتی نیز در پی دارد.

هدف مجموعه ما حفظ و بهبود جنبه های مثبت آن و مسئولیت اجتماعی با کاهش مخاطرات فردی-جمعی-فرهنگی و زیست محیطی می باشد.

خدمات، محصولات و فعالیتهای سازگار با ارزشها و اصول مادر زمینه های حقوق بشر-منابع طبیعی-محیط زیست و حیات وحش بوده و تلاش می کنیم که روشهای جدیدی برای افزایش بهره وری و خلق تجربیات منحصر بفرد و حفظ اصالت محتوای بومی و خرده فرهنگهای سنتی اندیشیده و با حفظ حقوق بازیگران این عرصه به اجرا درآوریم.

دیدگاه ما این است که همه ظرفیتها و پتانسیلهای گردشگری در دسترس همه ملتها باشد و به همین جهت روش بهبود مستمر را با استفاده از روش بازخوردگری مستمر و عارضه یابی حوزه های فعالیت جهت تسهیل مشکلات گردشگری در راس امور خود قرار داده ایم.

)مکانیزم جامع پاسخگویی وبازخوردگیری(

در فرهنگ باستانی ما گردشگر میهمان و مورد احترام است. رفاه – سلامت- شفافیت خدمات و ارائه اطلاعات و مهمتر از همه امنیت و ایمنی را برای آنان فراهم می کنیم.

هدف دیگر با توسعه محلی و رشد اقتصادی مناطق گردشگری با رویکرد خوشه ای در جهت حفظ منافع فعالان گردشگری و کارکنان این حوزه است.

از جمله آن عدالت در دستمزد و درآمد، تامین اجتماعی مناسب، امنیت شغلی تحت مدیریت محلی وتوانمندسازی بومی و همچنین سبک حمایتی دولتی- پشتیبانی علمی- فناوری وامکانات با رویکرد توسعه می باشد.

در بعد جهانی و در حوزه های سیتمی سعی در انعطاف پذیر کردن خرده ساختارهای سنتی موجود با روشهای علمی و عملی داریم تا هم در مقابل مشتری و هم بین رقبا توازن معقول برقرار گردد و همه کس بتواند به اندازه توان خود در این حوزه فعالیت نماید و از القای مصنوعی مدلهای اجتماعی و فرهنگی توسط شرکت های بزرگ و تحت شعاع قرار گرفتن کسب و کارهای خرد جلوگیری شود.

گردشگری ما در نگاه اول تعامل مردم با مردم است و تمام تلاش ما بر این بوده که با منافع و حقوق مردم گره بخورد از جمله ی تعیین حقوق مربوط به خانوداه ها- معلولین- دانشجویان و بازنشستگان است که از ابتدا بر خود لازم دانستیم توجه و تسهیلات ویژه را به این گروهها اختصاص یابد تا که در مرحله اول از کرامت انسانی آنها حفاظت نماییم.

آموزش کارکنان و فعالان و تبادل تجربه مدیران با آنها و جلب حمایت اجتماعی و دسته سازی برای ایجاد کسب و کارهای نوپا نیز خود از اهداف ما در برابر کارکنان می باشد.

بعد بعدی سیستم سرمایه گذاران می باشند.

خطی مشی ما بر لزوم همکاری سهامداران خصوصی و دولتی دلالت دارد و اینکه نقش محیط زیست- حقوق بشر- موسسات بین المللی و غیر دولتی و سلامت جامعه مورد احترام باشد.

سرمایه گذاران باید حفظ شخصیت و فرهنگ گردشگر را مقدم بر سودآوری دانسته و خدمات حرفه ای را در شفافیت کامل ارائه نمایند و توسعه و ارتقای میراث فرهنگی در اولویت قرار داشته باشد. در این صورت و با وجود فرصتهای کم نظیری که در ایران وجود دارد، تعامل مناسب قطعی خدمات گردشگری و کسب و کارهای مخصوصا گردشگری از ارزش افزوده سیار بالایی برخوردار است که در معادلات تجاری قابل تامل می باشد.

در کل ما با شعار جهان بی واسطه سعی داریم جهانی که میراث تمام ساکنان آن است در معرض تمام مردم قرار گرفته و تحت تاثیر منافع فردی و سیاسی قرار نگیرد. زبان مردم چیزی جز مهربانی نیست و زمانی که جز انسانیت پرده ای در مقابل چشم مردم نباشد همه برادران و خواهرانی خواهند بود که از دیدن مظاهر تمدن بشری- طبیعت خدادادی، فرهنگهای بومی به وجد می آیند.

تکامل و توسعه پایدار جز با تعامل بشر بدست نمی آید و گردشگری همه چیز است وقتی نسخه جامعی از برآوردن نیازهای مادی و معنوی انسان است.

جهان بی واسطه امیدواری به دنیایی است که آزادنه تمام آن در دسترس تمام مردم باشد بی آنکه آزادی کسی سلب شود.